Lynn Shelton, hastalığa yenik düştü.

Little Fires Everywhere ve Glow gibi önemli yapımlarla tanınan yönetmen Lynn Shelton, anemi nedeniyle 54 yaşında hayatını kaybetti. Shelton’ın kaybı üzerine hayat arkadaşı Marc Maron, arkadaşları Mark Duplass, Nia DaCosta, Edgar Wright, James Gunn gibi isimler sosyal medya üzerinden açıklama yaparak üzüntülerini ifade ettiler.

Humpday, Your Sister’s Sister, New Girl, Good Place, Glow, Little Fires Everywhere gibi onlarca yapımda imzası bulunan yönetmen Lynn Shelton, yaşama veda etti. Bir süre boyunca teşhisi konulamayan orak hücreli anemi hastalığıyla mücadele eden yönetmen, geçtiğimiz Cuma günü yaşadığı ağır belirtiler nedeniyle Los Angeles’ta yaşamını yitirdi. Özellikle Marc Maron ile birlikte birçok işe imza atan, aynı zamanda da bir ilişkiye sahip olan yönetmenin ölümü üzerine Maron şu açıklamayı yaptı: “Korkunç haberlerim var. Lynn geçtiğimiz gece hayatını kaybetti. Bir haftadır hasta olmasının ardından geçen sabah baygınlık geçirdi. COVID-19 değildi. Doktorlar onu kurtaramazdı. Kurtarmayı denediler. Onu en az sizin kadar çok severdim. Bu çok yıkıcı bir şey. Kalbim kırık, şoktayım ve şu anda nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum. Hepinizin bilmesini istiyorum. Bazılarınızı tanımıyorum, bazılarınızı tanıyorum. Sadece onun için önemli olan insanların öğrenmesini sağlıyorum. Çok güzeldi, kibardı, sevgi dolu, karizmatik bir sanatçıydı. Ruhu saf bir mutluluk içerisindeydi. Beni mutlu etti. Ben de onu mutlu ettim. Onu hep güldürdüm. Birlikte bir hayat başlattık. Gerçekten ne olduğuna inanamıyorum. Bu korkunç derecede üzücü bir kayıp.”Mark Duplass✔@MarkDuplass

We lost our dear friend Lynn Shelton. We made so many things together. I wish we had made more. Her boundless creative energy and infectious spirit were unrivaled. She made me better. We butted heads, made up, laughed, pushed each other. Like family. What a deep loss.

View image on Twitter