Sinema ve TV kategorisinde kazananlar açıklandı..

The Trial of the Chicago 7, pazar gecesi düzenlenen 27.  SAG Ödülleri’nde en iyi toplu performans ödülünü kazandı. Bu ödül, SAG (Oyuncular Birliği) Ödülleri için yılın en iyi filmi ödülüne denk düşüyor. Toplamda 15 ödülün verildiği gecede, yakın zamanda kaybettiğimiz Chadwick Boseman ve Viola Davis, Ma Rainey’s Black Bottom filmindeki performanslarıyla bir sinema filminde en iyi erkek ve kadın oyuncu oldular. Yardımcı oyuncu kategorisinde Minari filminden Yuh-Jung Youn, Judas and the Black Messiah’daki Fred Hampton rolüyle Daniel Kaluuya ödüle uzanan isimler oldular.
Televizyon tarafında ise Netflix dizisi The Crown, art arda ikinci yıl drama dalında toplu performans ödülünü aldı ve The Crown’dan Gillian Anderson, Margaret Thatcher rolüyle bir drama dizisindeki en iyi kadın başrol oyuncusu oldu. Emmy, komedi dizisi kategorilerini süpüren Schitt’s Creek’e Catherine O’Hara ve toplu performans ödüllerini layık gördü. Ted Lasso’nun yıldızı Jason Sudeikis, bir komedi dizisinde başrol oyuncusu olarak kazandığı Altın Küre ödülüne bir de SAG ödülü ekledi. Başrol kategorisinde drama tarafında ise Jason Bateman ödülü Ozark’taki Marty Byrde performansıyla aldı. Mark Ruffalo ve Anya Taylor-Joy ise beklendiği gibi mini dizi/TV filmi kategorisinin kazananları oldular.

İşte, 27. SAG Ödülleri’nde kazananların tam listesi:

SİNEMA

Toplu Oyuncu Performansı: The Trial of Chicago 7
En İyi Kadın Oyuncu: Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)
En İyi Erkek Oyuncu: Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Yuh-Jung Youn (Minari)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
Toplu Dublör Performansı: Wonder Woman 1984

DİZİ

Toplu Oyuncu Performansı (Drama): The Crown
Toplu Oyuncu Performansı (Komedi): Schitt’s Creek
En İyi Kadın Oyuncu (Drama): Gillian Anderson (The Crown)
En İyi Erkek Oyuncu (Drama): Jason Bateman (Ozark)
En İyi Kadın Oyuncu (Komedi): Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
En İyi Kadın Oyuncu (Komedi): Jason Sudeikis (Ted Lasso)
En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi): Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit) 
En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi): Mark Ruffalo ( I Know This Much is True)Toplu Düblör Performansı: The Mandalorian